664 319 444
  • szerokość
  • profil
  • średnica
  • producent

O NAS

Historia Powstania

Powstanie firmy zapoczątkowała pasja do motoryzacji, oraz potrzeba posiadania najwyższej klasy ogumienia. Dzięki sprawnej organizacji, oraz znajomości tematu, pasja ta, przekształciła się w firmę, której misją jest dostarczanie klientom opon z najwyższej półki, oferując dodatkowo profesjonalną obsługę, a także szeroki zakres wiedzy na temat oferowanych produktów.

Od początku działalności RacingTires.pl stawiamy na sprawdzone, uznane na świecie, zarówno w motorsporcie jak i w codziennej jeździe, marki ogumienia. W wielu testach, zarówno drogowych jak i torowych, opony Federal wykazują znaczne większą wydajność, niż podobne opony innych marek. Dlatego, dwa lata po rozpoczęciu działalności, firma RacingTires.pl staje się przedstawicielem marki Federal, mogąc od tej pory zaoferować klientom znakomite osiągi w korzystnej cenie. Model 595RS-R okazuję się być strzałem w dziesiątkę - serca klientów podbija rewelacyjny stosunek osiągów do ceny, a także wysoka trwałość. Kolejne testy wykazują, że Federal pobija konkurentów także swoim topowym modelem Corsa FZ-201.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas wielu testów na torze Poznań, zespół wyścigowy RacingTires.pl zdobywa mistrzostwo w Wyścigowym Pucharze Polski już podczas debiutanckiego sezonu. Federal FZ-201 zostaje najszybszą oponą DOT na tym torze. Polscy zawodnicy są zachwyceni tym modelem Federala.

Rok 2012 to wiele zmian, związanych z szybkim rozwojem. Firma przekształca się w spółkę, a zespół wyścigowy zmienia nazwę - od teraz to PSS AVTEK RACING TEAM. W tym roku drużyna testuje kolejne modele opon, w tym także wyścigowe slicki, które mają okazać się tajną bronią w 2013 WSMP .Marka RacingTires.pl dostarcza opony zawodnikom Driftingowych Mistrzostw Polski, gdzie sponsoruje jeden z największych teamów - Valvoline PUZ Drifting Team. Do grona wspieranych zawodników dołącza Łukasz Lachtera, reprezentujący RacingTires.pl na lokalnych imprezach sportowych.

Rok 2013

W tym roku wspieramy PSS AVTEK RACING TEAM który pod nową nazwą debiutuje w WSMP, kontynuując dobrą passę z poprzedniego sezonu. Oczywiście nie zabraknie nas w Polskich Mistrzostwach Drifingowych, ten sezon przelecimy bokiem razem z Pawłem Trelą oraz ekipą Trela Motorsport.

Bmw Challenge to Nasz największy projekt na sezon 2013. Zawodnicy startujący w tej imprezie wybrali opony marki Federal jako jedyne oficjalną oponę serii.

W ofercie pojawiły się nowe marki - Yokohama i DMACK.

Patrzymy optymistycznie w przyszłość, ponieważ zdobyte doświadczenie, oraz jakość produktu który oferujemy, pozwala nam sądzić, że rok 2013 będzie obfitował w sukcesy zarówno sportowe jak i biznesowe.

Podsumowanie

RacingTires.pl - naszym celem jest ułatwienie dostępu do opon sportowych każdemu kierowcy. Nieustannie poszukujemy najlepszych rozwiązań, aby dynamicznie reagować na zmiany na rynku opon wyczynowych, tak, aby nasi klienci mieli pewność, że zawsze w naszej ofercie znajdą produkty najwyższej klasy. Testujemy i wybieramy opony które raz za razem odnoszą sukcesy, zarówno na polskim rynku, jak i na światowych torach wyścigowych. Lata doświadczeń, i sukcesów w sporcie motorowym, pozwalają nam zaoferować klientom najwyższy poziom obsługi oraz dostęp do wiedzy której nie posiada żadna inna tego typu firma na polskim rynku.

RacingTires.pl - opony sportowe • ul. Logistyczna 4 • Bielany Wrocławskie Copyright 2020-2022 by RacingTires.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone